Skip to main content

مقالات

میلیا چیست

میلیا کیست های ریزی هستند که از تجمع بی ضرر کراتین (پروتئین) زیر پوست به وجود میاد و روی قسمتهای نازک پوست مثل دور چشم بیشتر دیده میشود. ایا میتوان روی میلیا از مواد آرایشی استفاده کرد؟

کدام کرم ها و محصولات پوستی را نباید درکنار هم استفاده کنیم

کرم ها و محصولات مراقبت پوستی که از برندها و انواع مختلف هستند را نباید به طور همزمان یا بدون ایجاد فاصله استفاده کرد زیرا استفاده همزمان انها باعث ایجاد التهاب پوستی میشود که مادر تمام مشکلات پوستی است و این التهاب و قرمزی پوست میتواند باعث ایجاد حمله جوش ،هاپیر پیگمنتیشن.... شود

پارابن واقعا مضر است؟

همواره ترکیباتی در کرم های آرایشی و بهداشتی به کار برده می شود که ترسی درباره استفاده از انها در جامعه وجود دارد، یکی از این مواد پارابن است .همه ی ما با این جمله رو برو شده ایم که نباید از کرمهای دارای پارابن استفاده کنیم اما ایا این نظریه واقعیت دارد؟

کلاژن چیست

احتمالاً کلمه «کلاژن» بارها به گوشتان خورده است ولی اطلاعات محدودی در مورد آن به دست آورده‌اید. در این بحث قصد داریم کلاژن را به طور کامل معرفی کرده و فواید آن را شرح دهیم.

نکاتی در مورد کرم های ضد افتاب

نور خورشید یکی از نعمت‌هایی است که خداوند در اختیار ما قرار داده است و علاوه بر روشنی بخشیدن، فواید بسیاری دارد. فواید نور خورشید شامل تاثیراتی در کاهش افسردگی و بهبود خلق و خو می‌باشد و کمبود نور خورشید نیز باعث ایجاد مشکلاتی در فرد می‌شود مثل کمبود ویتامین D که جذب کلسیم نقش بسزایی دارد. اگر روزانه در برابر نور خورشید قرار بگیرید تاثیرات آن را در سلامت جسم و روان خود حس خواهید کرد.